Doprava z letiště Charles De Gaulle - Roissy CDG

5.0/5 hodnocení (2 voleb)
Doprava z letiště Charles De Gaulle - Roissy CDG

Letiště Charles de Gaullle patří co do počtu přepravených cestujích na 2. místo v Evropě. Z České republiky zde léta ČSA a také Travel service, ostatní nízkonákladové společnosti využívají spíše letiště na periferii Paříže, nicméně pokud přiletíte na CDG, ušetříte za dopravu do centra.

Pro dopravu z letiště Charles de Gaulle lze využít několik typů spojení, od autobusů air france, přes veřejnou dopravu až po taxi. Nejlevnější formou dopravy do centra Paříže a zpět na letiště zůstává veřejná doprava s ohledem na jízdenky, ale pokud Vás jede více, vyjde cenově srovnatelně i případné taxi.

 

 RER:

Po výstupu z letištní haly je cesta k nádraží RER dobře značena a víceméně ji nelze minout. Letiště CDG se nachází v tarifní třídě 5, proto Vám nebude stačit standardní jízdenka na metro. RER jezdí až do půlnoci, takže jej můžete využít i u pozdních letů s přistáním kolem 23 hodiny.

Pokud jste v Paříži na více dní a chcete cestovat ve více zónách, určitě stojí za to si hned na nádraží pořídit Paris Visite card. Její aktuální ceny naleznete zde.

RER je rychlejší než autobus, cesta do centra trvá mezi 35-50 minutami s ohledem, na jakou linku natrefíte. RER jezdí každý den do půlnoci. Jízdenky je nejjednodušší koupit přímo ve stanici před nástupem do vlaku.

 Autobus 350 a 351:

jsou standardními linkami MHD, ale k cestě z letiště budete potřebovat 3 lístky ticket t+, jejich aktuální cena je zde

Cesta trvá mezi 45 a 55 minutami, 350 končí na nádraží Gare de l´Est, 351 končí na stanici metra Nation, zde naleznete aktuální jízdní řády obou autobusových linek, jezdí mezi 15 - 30 minutami, o víkendech jsou linky odbavovány každých 20 - 30 minut.

Aktuální jízdní řády linek 350 a 351 na letiště Charles De Gaulle

 

Roissy bus:

Jedná se o autobus, který zajišťuje příme spojení s letištěm Charlese De Gaulle - Roissy a stanicí Opéra v centru Paříže, kde můžete přesednout na linky metra a pokračovat do Vaší destinace.

RoissyBus je rychlejší vzhledem k tomu, že nezastavuje na všech zastávkách, ale také dražší, aktuální cenu jízdenky najdete na stránkách pařížské městké hromadné dopravy.

 

 

Autobusy Les cars Airfrance:

Autobusy leteckého přepravce, které lze využít i v případě, že přiletíte na letiště s jinou leteckou společností.

Lístky jsou však dražší než u RoissyBusu, ale máte zde i možnost přejezdů na letiště Orly a podobně, takže pokud nemáte dostatek času na přestupy, může být pro Vás tato formy dopravy cenově dostupná. Zde jsou stránky Les Cars Airfrance s cenami jízdenek.

Taxi:

Cesta do centra Paříže stojí kolem 50 EUR, takže se jedná určitě o nejdražší variantu, ale pokud jedete 3, je i tato varianta relativně ekonomická, obvzlášť v nočních hodinách.

Stanoviště taxi jsou před odletovými halami. Pokud byste si chtěli taxi rezervovat dopředu, přejděte na tento odkaz, kde najdete i telefonní čísla společností provozujících taxislužbu na pařížské letiště.

Video

Komentáře (14)

 • hana

  hana

  21 duben 2017 v 10:45 |
  jedu s vnukem 9let na 4dny do P., (čtvrtek-neděle), bydlíme v centru (10ob.), stačí na veškerou dopravu (i z letiště ChDG) navigo pro dospělého za 22+5E, a pro dítě co koupit? taky navigo za plnou cenu?
  • vPaříži.cz

   vPaříži.cz

   21 duben 2017 v 19:52 |
   Dobrý den, Navigo pro dospělého, pro dítě bych koupil první den dětský carnet a na víkend Le ticket Jeunes week-end.
 • Tereza

  Tereza

  29 březen 2017 v 07:56 |
  Dobry den,
  plati ve Francii nas prukaz ztp/p? Lze jej nekde pouzit - doprava, vstupne?
  Dekuji. Tereza
 • Pavel

  Pavel

  22 březen 2017 v 09:46 |
  Dobrý den,
  plánujeme do Paříže přiletět s koly. Je možné z letiště dojet do centra na kolech, bez použiti veřejné dopravy? Jen jestli z letiště vedou i silnice, na kterých by se mohla pohybovat i kola.
  Děkuji za odpověď, Pavel
 • Tereza

  Tereza

  13 březen 2017 v 12:51 |
  Dobrý den, z těchto komentářů už jsem se dozvěděla hodně, přesto ale dotaz... Jedeme do Paříže na 4 dny. Jede nás 6 (4 dospělí a 2 děti- 12 a 15 let). Pochopila jsem, že ideální asi bude Parisvisit 1-3 a z/na letiště přikoupit T+ (2ks na osobu k Parisvisit). Je to tak? A dotaz: Když budeme mít Carnet de 10, mohou je použít 5 z nás na jednu jízdu např. z letiště? A dítě ve Francii končí jakým věkem??? Díky moc za odpověď. T.
  • vPaříži.cz

   vPaříži.cz

   14 březen 2017 v 13:51 |
   Dobrý den, dítě je do 9 let, od 10 let je standardní cena, carnet si můžete rozdělit všichni, je to jen 10 ticket t+ za zvýhodněnou cenu.
 • Kristýna

  Kristýna

  03 listopad 2016 v 15:04 |
  Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu.... jak se dostat z CHDG k hotelu na adrese 140, Boulevard De Grenelle, 15.obvod - Porte de Versailles??? Děkuji moc za odpověď.
 • Kateřina

  Kateřina

  23 říjen 2016 v 22:22 |
  Dobrý den, co se týče karty Navigo Découverte, nabijí (toutes zones) ji už hned při prodeji u okýnka nebo je potřeba ji následně nabít u nějakého automatu? A pokud ano, jak se u automatu (jaká barva?) má přesně postupovat? Děkuji moc za radu.
 • Zdenek

  Zdenek

  16 září 2016 v 18:07 |
  Dobry den,prosím o radu jak se nejlépe dostat z letiště CHDG při příletu v 9 hodin ráno k hotelu Comfort Hotel Montmartre Place du Tertre.?.A pote při odletu v 11.00 na letiště Orly?Děkuji za odpověd a přeji hezky den.
  Zdeněk
 • Martina

  Martina

  27 duben 2016 v 12:18 |
  Dobrý den, také bych Vás ráda požádala o ranu. Ve středu 4.5. přiletíme na letiště Charles de Gaulle okolo 12. hodiny. Bylime ve ctvrti La Defense v hotelu Residhome la Defense Parc du Millenaire. V Paříži budeme do neděle 8.5. kdy v okolo 7. hodiny odletame zpet do Prahy. Behem pobytu chceme navstivit Louvre a dalsi pamatky po centru. Jaka trasa z letiste a jaky typ jizdenky by pro nas byl nejlepsi? Predem moc dekuji za odpoved.
 • Andrea

  Andrea

  04 duben 2016 v 12:00 |
  Dobrý den, můžete mi prosím poradit?
  Do Paříze dorazím 9.4. a vracím se zpět do ČR 13.4.
  Přílet na lešitě CHDG, bydlení u metra Oberkampf, ráda bych navštívila Disneyland a Louvre (kromě centra). Jaká jízdenka je pro mě nejvýhodnější? Dělám si seznam věcí, co musím udělat a kam se podívat, ale co se týče MHD v Paříži, jsem naprosto ztracena. Pomoc mi hodně pomůže.
 • František

  František

  16 březen 2016 v 18:03 |
  Dobrý den. Buďte tak hodný a poraďte nám jak se nejlépe dostaneme z letiště CHDG do hotelu Peletier Haussmann
  Opera ve čtvrtek 19.5 2016 asi v 15 hod. Potom chceme pobýt v Paříži do 25.5 2016 a nevíme jaký druh tyketu bude pro nás
  pro hromadnou dopravu nejlepší. Rádi bychom si prohlédli pámátky a jiné ve středu města. Děkuji předem za radu.
  František.
  • vPaříži.cz

   vPaříži.cz

   16 březen 2016 v 20:17 |
   Dobrý den, nejlevnější bude opět Navigo. Hned popříjezdu vyřídíte Navigo do neděle, pakdokoupíte na další týden. Cena na celý pobyt i s vyřízením bude kolem 45€ a můžete pak cestovat bez omezení. Ideální bude cesta RER B na Gare du Nord, tam přestoupit na fialovou linku na zastávku Strassbourg - Saint Denis a zelenou na Richelieu Droubt, hotel je za rohem.

Napsat komentář

Komentujete jako host. Volitelně se můžete níže přihlásit.

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst