Paříž za 1 den - Co se dá stihnout?!

Projít Paříž v jednom dni je nemožné, my jsme se o to pokusili. Pojďte s námi.

4.0/5 hodnocení (4 voleb)
Paříž za 1 den - Co se dá stihnout?!

Přijížďíte do Paříže na jeden jediný den a chcete si užít maximum památek? Vidět všechny památky za jeden den v Paříži prostě nejde, ale určitě není problém vidět Vítězný oblouk, Eiffelovu věž a spoustu dalších pařížský památek. S naší mapkou to není problém, pojďme tedy projít Paříž za jeden den.

Budeme počítat s tím, že přiletíte přímou linku z Prahy v 6.00 do Paříže a z letiště použijete RER B přímou linku až na náš začátek. V 9:15 plus mínus byste měli stát na zastávce Luxembourg, odkud budeme vycházet za památkami a zvládneme to tak, abyste plní zážitků stihli i večerní spoj zpět J

Na nádraží RER u letiště CDG si koupíte jízdenku Paris Visite na 1 den, abysme se nemuseli zdržovat s dopravou, ušetřili byste jen 5 eur a museli byste jet linkami autobusu. Takhle můžete i ve městě využít RER, je rychlejší než metro a pokud byste se zdrželi, můžete náš itinerář dohnat. Přejděte tedy na zastávku RER u 1. terminálu, je to krásně značeno šipkami a jeďte na zastávku Luxembourg – (14 zastávek)

 

Tady si stáhněte mapku do ruky, abyste měli přehled a vyrážímě!

Tady je případně mapa v JPG.

 

9:15 – Lucemburský palác a zahrady

 

Hned vedle zastávky RER leží Lucemburské zahrady, kterým vévodí Lucemburský palác, ve kterém dnes sídlí francouzský senát.

 

9:50 – Panthéon

pantheon-paris

Po 7 minutách chůze východně byste se měli dostat až k Pantheonu. Velkolepá budova s kryptami,ve kterých leží třeba slavný Alexander Dumas.

 

10:30 Notre Dame

Notre Dame

Po návštěvě Pantheonu se vydáme severně k další památce - kostelu svatého Severína. Cestou budete míjet budovu Sorbonny a nedaleko odsud je i muzeum středověku.

Od kostela už to není daleko a pomalu se před Vámi začne objevovat chlouba Paříže Notre Dame.

 

11:00- Saint Chapelle

 

5 minut chůze západním směrem, asi 450 metrů od Notre Dame se nachází komplex justičního paláce, kde leží i Saint-Chapelle, jeden z nejkrásnějších gotických kostelů Evropy.

Běžte dál přes most přes Seinu. Před sebou budete mít divadlo De la Ville, na straně budovu Conciergerie. My se ale dáme za mostem doleva a půjdeme podél Seiny směrem k Louvre.

Na začátku ostrova Cité po levé straně budete mít Pont Neuf, nejstarší most v Paříži.

 

11:30 – Pont Des Arts

 

Dalším mostem v pořadí bude Pont Des Arts – jestli pojedete se svou drahou polovičkou, můžete si s sebou vzít zámek a zamknout si tady svoji lásku.

 

11:40 – Louvre

louvre

Ale pojďme dál, po prvé straně máte Muzeum Louvre, krásné nádvoří si vychutnáte, když přejdete ulici Napravo uvidíte známé pyramidy, nalevo Malý Vítěžný oblouk, za kterým leží Tuilerijské zahrady. Záleží na Vás, jestli chcete jít dovnitř, ale ztratíte tím spoustu času a Louvre je tak obrovský, že projít všechny obrazy a artefakty zabere několik týdnů.

My vyrazíme do Tuilerijských zahrad, které patří mezi nejhezčí v Paříži, můžete obdivovat sochy nebo si tady na chvíli odpočinout.

 

12:30 – Náměstí svornosti

 

Za Tuilerijskými zahradami leží Náměstí La concorde- Náměstí svornosti. Nádherný výhled na všechny strany i velkolepá fontána.

 

12:50 – Madelaine

madeleine

Neoklacisistní stavba,zvenku nádherná, kostel, zasvěcený svaté Máří Magdaléně. Další z památek, které potěší Vaše oči.

 

13:20 – Elysejský palác

 

Sídlo francouzského prezidenta. Ten bydlí ve východním křídle budovy.

 

13:45 – Grand Palais a Petit Palais

 

Veletržní paláce, ve kterých se pořádají výstavy. Vznikly ve stejné době jako Eiffelova věž k pořádání světové výstavy a staly se kultruními památkami.

 

13:55 – Most Alexandre III

 

Krásný zlatem zdobený most se svítilnami nedaleko invalidovny. V roce 1975 zařazen mezi Francouzské kulturní památky.

 

14:10 – Invalidovna

 

Nepřehlédnutelná památka se zlatou kopulí, která svítí při pohledu na panorama Paříže. Kdysi tady bývala nemocnice, dnes tady sídlí vojenská muzea.

 

14:40 – Champ de Mars

 

Park pod Eiffelovou věží, kde často odpočívají studenti i ostatní turisté. Konávají se tady koncerty, výstavy i ohňostroje, např. koncertu Johnnyho Hallydaye s následným ohňostrojem se zúčastnilo 1 milon lidí!

 

14:50 – Eiffelova věž

eiffelova-vez-3

Netřeba představovat. Čas na její návštěvu nemáme, řady jsou moc dlouhé a Eiffelova věž je stejně nejkrásnější zvenku,prohlédněte si ji zespoda a pokochejte se její mohutností.

 

15:30 – Trocadéro

 

Dáme se kolem fontán nahoru k Trocadéru, původní palác už tady sice nestojí, ale z Trocadéra je na Eiffelovu věž úžasný pohled, dobře Vám odsud bude fotit s Eifellovkou v pozadí.

Často jsou tady černoši, kteří Vám budou vnucovat malé kopie věže, ale tady je to dost drahé. Bývají tady i pouliční umělci, tak Vás nějaký třeba zaujme.

 

16:10 – Vítězný oblouk

vitezny-oblouk

Od Trocadéra je to ještě skoro 2 km, tak pokud chcete ušetřit trochu času, můžete jet metrem číslo 6 na zastávku Charles De Gaulle Étoille, je to 3 zastávky.

U Vítězného oblouku se podívejte dolů na Champs Elyséés, kam dnes nepůjdeme ( podobný bulvár jako václavské náměstí s luxusními obchody) a na druhé straně v dálce vidíte Moderní čtvrť s mrakodrapy, doprava sem je zdlouhavá a tak zamíříme dál.

 

17:00 – Moulin Rouge

 

Metrem číslo 2 (modrá linka) přejedeme 7 zastávek na stanici Blanche, kousek od metra je slavný kabaret Moulin Rouge. Budova s mlýnem, dávejte pozor, budou Vás tady lákat dovnitř, ale máme málo času tak rychle dál.

Přes Pigalle plné nevěstinců a kabaretů doleva směrem do kopce až k lanovce na Monmartre a pokud by Vám zbyly ještě síly, můžete si kopec zkusit vyšlápnout.

 

17:40 – Sacré-Coeur

 

Nohy už toho mají dost a den se blíží ke konci, taksi ještě vychutnejte ten pohled na celou Paříž s překrásnou bazilikou Sacré-Coeur za zády.

Vstup do ní je zdarma, jen nezkoušejte vevnitř fotit, budete nekompromisně vykázáni, i když v tom davu to tam nestíhají hlídat úplně.

 

18:30 – Gare Du Nord – Nástup na RER B směr letiště CDG

Teď už budeme mířit na letiště,aby jsme stihli večerní let zpátky domů. Od Sacré-Coeur sejdeme k zastávce metra Château Rouge, odtud na Gare Du Nord, přestupní linku, kde se sbíhá RER, vlaky i metro, Sedneme na RER B a hurá zpátky na letiště, kde byste měli být v 19:30, takže máte v klidu čas.

Sice jste nebyli nikde uvnitř, určitě jste naprosto vyčerpaní a zničení, 15 km v nohách je přecejen dost a to jsme toho docela dost nestihli. Pokud byste měli skluz nebo Vás bolely nohy, využijte metro, síť je hustá a dostanete se s ním všude. Stačí se v památkách podívat na nejbližší stanici u té dané památky.

Tak co, stihli jste? Nebo snad jste měli času i moc. Řekněte o tom ostatním.

Komentáře (8)

Napsat komentář

Komentujete jako host. Volitelně se můžete níže přihlásit.

Výhodné ubytování v Paříži

Výhodné ubytování u Hotels CombinedUbytování u Booking

Ubytování v Paříži u Hostelworld

 

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst