Asterix park

Asterix park

 

Asterix park je zábavní park, který leží 35 kilometrů severně od Paříže a je zaměřený na známé galské postavičky z příběhů Alberta Uderzeho and René Goscinnea.

Je známý především díky svým horským drahám, tradiční Disneyland jich nemá tolik a zdaleka nejsou tak  "děsivé" jako ty v Asterix Parku. Dohromady je tady více než 30 atrakcí od zmiňovaných horských drah až po dětské kolotoče i delfinárium.

Cena lístků začíná na 38€ za dospělého, pokud si listek zarezervujete na určitý den 7 dní dopředu. Více zde.

Asterix park byl otevřen v roce 1989, od té doby jej každoročně navštíví v průměru o něco méně než 2 milióny návštěvníků z celého světa.

Park je rozdělen na 6 světů, mezi nimi jsou: Starověké řecko, Egypt, Starověký Řím, Vítejte v Gálii, Cestování časem a Vikingové. Dá se říct, že pokud cestujete s dětmi, doporučíme Vám raději Disneyland, pokud jedete sami, pak jeďte za vzrušením do Asterix Parku.

 

Jak se do parku dostat:

Autem:

Po dálnici A1 směr Brusel, sjezd za letištěm CDG, šipky Vás na Asterix park navedou.

Přímou linkou:

Který odjíždí nedaleko muzea Louvre a výstupu z metra Palais-Royal v 9.00 a autobus se vrací zpět z Parku v 18.30. Odjždí od hlavního vchodu, opět Vás navede značení “Parc Astérix shuttle”. Cena zpátečního lístku je 21€, do 3 let zdarma.

RER + Autobus:

Nejprve využijte RER B na letiště Charles DE Gaulle (pokud máte Paris Visite na 6 zón, máte cestu v rámci jízdenky.) Vystupte u terminálu 1 a nastupte na Autobus, který jezdí od 9.30 každou půlhodinu a za cestu zaplatíte 7.50€ za zpáteční lístek.

Minivan:

Pokud jste skupina o 8 lidech, pak můžete je malým minivanem za 80€ 1 cesta z centra města, např. Gare du Nord, a podobně.

 

Atrakce:

Pojďte se s námi na jednotivé atrakce podívat a řekněte sami, jestli je Asterix park lepší nebo horší než nedaleký Disneyland.

Výhodné ubytování

Nebo zkuste

Booking.com

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst