Letenky do Paříže

Jak a kde sehnat levné letenky

0.0/5 hodnocení (0 voleb)

Paříž je dnes běžně dostupná destinace a z České republiky sem létá několik dopravců. V akci je možné získat i letenku, která je levnější než doprava autobusem.

Pojďme se podívat na specifika jednotlivých společností.

Letenky Praha - Paříž:

Z Prahy do Paříže létá poměrně dost společností, takže se dá i kombinovat, abyste získali co nejnižší cenu.

ČSA, Air France a Smart Wings létají na hlavní letiště Charles De Gaulle a výhodou je, že v ceně letenky máte i zavazadlo k odbavení, taže pokud byste s sebou chtěli brát jídlo nebo více oblečení, ušetříte za zavazadla i 1600 Kč za zpáteční let. Nespornou výhodou těchto společností jsou i lety přes celý den, což nízkonákladové společnosti většinou nenabízejí. Nejlevněji většinou vycházejí letenky u Smart Wings.

Transavia létá na letiště Orly, které má výhodu v podobě nejnižších nákladů na dopravu do centra Paříže, případně na ubytování. Nevýhodou je pak omezení kabinových zavazadel, které zaměstnanci nekompromisně vyžadují, hlavně v Paříži. Před cestou je dobré podívat se na přesné požadavky dopravce.

EasyJet patří mezi nejlevnější dopravce na trase Praha-Paříž, létá na letiště Beauvais, které leží severně od Paříže a doprava jak finančně, tak časově nejnáročnější ze všech, takže k letence je potřeba přičíst i náklady na dopravu do centra, abyste nebyli nepříjemně překvapeni při příletu.

Pro více informací si pročtěte články o dopravě z letiště.

 

Letenky Ostrava - Paříž:

Z Ostravy létá přímými lety do Paříže jediný dopravce a to Smart Wings. Ceny za letenky srovnatené s letem z Prahy, i přes nízkou konkurenci cena za letenku není nijak přemrštěná, ale akční nabídky se tady příliš nevyskytují.

Pokud byste chtěli ušetřit, výhodnějí lety často najdete v Polských Katowicích. Z Ostravy sem jezdí dopravce Tigerexpress.eu Z Katowic létá Wizair a můžete tak nakombinovat let např. Odlet s Wizzairem z Polska a návrat se Smart Wings do Ostravy.

 

Vyhledávače letenek:

Pro většinu turistů je složité a zdlouhavé vyhledávat letenky u jednotlivých aerolinek. Pro ty jsou zde nejrůznější vyhledávače, kterým můžete nastavit jen délku pobytu a vyhledávač Vám najde nejlevnější možný spoj. Někdy se stává, že jeden vyhledávač najde jiné ceny,než jiný, proto dopručuji vyzkoušet jich vícero. Akční letenky mizí velmi rychle, takže pokud najdete levnou cenu, nečekejte.

Azair.cz

Aletenky.cz

Skypicker.com

 

Napsat komentář

Komentujete jako host.

Výhodné ubytování

Nebo zkuste

Booking.com

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst