Disneyland Paříž

Disneyland Paříž

 

Sdílejte nezapomenutelné chvíle života na místě, které je víc než jen zábavní park. Ožijte spolu s Disneyho magií po celý rok, vždy je zde něco nezapomenutelného a překvapujícího pro každou generaci.

Disneyland Paříž obsahuje parky, s více než 50 horskými drahami a atrakcemi jak pro nejmenší děti, tak i pro dospělé, které Vás zavedou zpátky do dětství.

Níže najdete popis všech atrakcí a k nim i videa z jejich návštěvy. Pojďme se tedy spolu podívat do úžasného resortu Disneyland Paris!

Disneyland Paříž je jedním z největších zábavních parků v Evropě. Byl otevřen v roce 1992 a o té doby se stal nejnavštěvovanější památkou Paříže, každý rok jej navštíví více než 10 milionů návštěvníků! Zabíra plochu přes 1943 hektarů, najdete je 32 kilometrů východně od Paříže ve městě Marne-la-Vallée. Přímo ke vstupu do Disneylandu jezdí z centra Paříže linka RER, se kterou se zde dostanete za cca 20 minut jízdy. K Disneyland parku se v roce 2002 přidal i Walt Disney Studios park, který kromě zábavních atrakcí návštěvníkům představuje i Disneyho tvorbu.

Hlavní Disneyland park je rozdělen do 5 částí:

Main Street USA - což je ulice vedoucí od vstupu až k zámku, který je dominantou celého Disneylandu. Probíhají tady nejrůznější průvody postaviček nebo se můžete svézt historickými vozidly.

Fantasyland - který je přizpůsobený především pro nejmenší děti.

Advetureland - země ve stylu Indiana Jonese nebo Pirátů z Karibiku

Frontierland - který je stylizovaný do divokého západu a je tu třeba i zajímavá střelnice.

Discoveryland - svět objevů,ve kterém budete vystřelení do vesmíru a nebo se proletíte korábem z hvězdných válek.

Walt Disney Studios Park - Sousedí s hlavním parkem, najdete zde několik zajímavých horských drah, ale i představení, které Vám představí například natáčení kaskadérských scén.

Disney Village, do které je vstup zdarma a mohou ho navštívit i návštěvníci, kteří nenavštíví Disneyland park. V Disney village najdete především obchody, restaurace, noční kluby i multikina. Můžete navštívit i show Buffalo Billa spojenou i s večeří. Do Disneyho vesnice se dostanete i po zavírací době a můžete tak navázat na celodenní návštěvu parku.  Vesnice není primárně určena atrakcím, nicméně narazíte zde na balón Panoramagique, který je největším horkovzdušným balónem světa a vynese Vás do vzduchu, aby jste se mohli pokochat rozhledem na celý Disneyland.

LA Marina je další z možností v Disney village. Jedná se o projížďku na nejrůznějších typech vodních plavidel. Není nic lepšího, než se v horkém dni projet v tak hezkém prostředí. Stadium je další z možností, nachází se blízko Sport Baru a můžete si tady zahrát na nejrůznějších typech simulátorů aut, tance a spousty dalšího.

K Disneylandu patří ale i další zařízení, která se nacházejí v blízkém okolí. Jedná se například o dobrodružství Daveho Crocketta. Jedná se o lanové centrum, otevírá v létě od 15 hodin.

Disneyland Golf - pro milovníky golfu zajímavá zkušenost. Jedná se o 27 jamkové hřiště rozdělené na 3 devítijamková, pokud je zkombinujete můžete hrát na třech různých 18-ti jamkových hřištích. Výhodou je, že si tady může zahrát každý, od úplných amatérů až po profesionální hráče.

[12 3 4 5  >>  

Výhodné ubytování

Nebo zkuste

Booking.com

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst