Paříž a místa k zásnubám

Nevíte, kde v Paříži požádat o ruku svou vyvolenou? Tady je pár tipů.

4.5/5 hodnocení (2 voleb)
Paříž a místa k zásnubám

Chtěli byste se vzít a hledáte místo, které by bylo ideální, abyste svou drahou polovičku požádali o ruku a zasnoubili se?

Tísíce milenců se ročně rozhodnou zasnoubit v Paříži.

Paříž je romantickými místy protkaná a možná se Vám už stalo, že jste v Paříži potkali rozněžněnou dvojici, muž má šťastný výraz, že TO vyšlo a žena většinou slzy štěstí v očích.

Pánové se snaží zásnuby naplánovat do posledního detailu a s Paříží se nedá trefit vedle. Pojďme se podívat na místa, kde už se zasnoubilo nespočet párů z celého světa.

 

Eiffelova věž a restaurace Jules Verne

jules-verne-restaurace-pariz

Eiffelovu věž samozřejmě nemůžeme vynechat, jde o profláknuté místo k zásnubám, kde je ale hodně lidí, kteří často tleskají, když partnerka svému nástavajícímu řekne ANO. Problém může trochu nastat, že Eiffelovka není úplně romantická, když se tlačíte v řadách u výtahů.

Lepší, ale dražší variantou je návštěva restaurace Jules Verne ve 125 metrech. Je to drahá, ale krásná a chutná zkušenost. Za 400 EUR si tady pro 2 můžete dát oběd i s šampaňským a pravou francouzskou čokoládou a úspěch máte zaručen. Večeře je tady dražší a stojí 900 EUR pro 2, ale to už je jen pro ty nejmajetnější a mohou Vás tu rušit procházející turisté.

 

Versailles a fontána Latone

fontana-latone

Chcete, aby se Vaše žena cítila jako Angelika. Pánové filmy o Angelice většinou ani neviděli, ale ženy jsou do nich většinou šílené a fontána Latone je ideálním místem.

Vstup sem je zdarma, je tady krásně a  v okolí jsou parky a jezera z dob Ludvíka XIV, který na luxusu nešetřil. Vaše princezny by měly být nadšené.

 

Pont des Arts

pont-des-arts2

Most umění se zámky. Mluvili jsme o něm už mockrát, v roce 2014 nevydržel váhu všech zámků a jedna sekce zábradlí spadla do Seiny. Každopádně nebývají tady davy a kde jinde si slíbit, že se vezmete, když tady si můžete lásku zamknout a klíč od ní hodit do Seiny.

EDIT: Dnes již však na zámky na mostě nenarazíte. Po nahrazení pletiva pláty se začala zámková mánie přesouvat na jiné mosty či do kolí pont des arts.

 

Medicejská fontána

medicejska-fontana

Klidné místo v Lucemburských zahradách. Fontána se datuje k roku 1630 a zobrazuje boha Polyfémose, který překvapí Galateiu v Akisově náručí.

Socha je nádherná a můžete si pak v Lucemburských zahradách udělat piknik nebo si jen tak odpočinout a užívat si jeden druhého.

 

The Square du Vert Galant

square-du-vert-galaise

Mezi romantická místa patří i Square du Vert Galant, jedná se o klidné místo nedaleko Pont Neuf, kolem Vás je Seina, je tady celkem klid.

Park je velmi populární mezi milenci, takže je možné, že tady nebudete jediní s podobným úmyslem.

Pokud byste preferovali úžasný výhled na Paříž, zkuste si přečíst i článek s nejlepšími výhledy na Paříž.

A Vy máte nějaký tip na podobné nebo lepší místo? Plánujete se tu zasnoubit? Dejte vědět v diskuzi.

Video

Napsat komentář

Komentujete jako host. Volitelně se můžete níže přihlásit.

Výhodné ubytování

Nebo zkuste

Booking.com

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst