×

Oznámení

Google Geocoding API error: The request was denied.

Most zamilovaných - Pont des Arts v Paříži

Zamkněte si v Paříži svou lásku na zámek.

4.0/5 hodnocení (9 voleb)
Most zamilovaných - Pont des Arts

Nejbližší stanice pařížského metra

Pont Neuf

Popis

Pont des Arts (česky Most umění) je most pro pěší a cyklisty přes řeku Seinu v Paříži. Nazývá se též Passerelle des Arts (Lávka umění). Spojuje 1. obvod na pravém břehu, kde se nachází Louvre a 6. obvod na levém, kde stojí Institut de France. Most byl pojmenován podle Louvru, který se během Prvního císařství nazýval Palais des Arts (Palác umění). Od roku 1975 je most historickou památkou. V letech 1981-1984 musel být z technických důvodů přestavěn.

Zábradlí mostu Pont des Arts v Paříži zdobí, zatěžkávaly stovky zámků. A denně přibývaly další. Zamilované páry tu pečetily svou lásku připevněním zámku se jmény a oba klíčky pak hodí do Seiny.

Pod tíhou zámků se pak jedna z bočních částí mostu zřítila do Seiny. Následně město přistoupilo k nahrazení pletiva graffiti, aby nebylo dále možné zámky na most zamykat. Garffiti by pak měly nahrdit prosklené pláty. Tuto libůstku však lze vidět na zábradlí v okolí mostu zamilovaných a také na různých místech po celém světě.

Mapa

Komentáře (3)

 • honza

  honza

  12 červenec 2014 v 11:21 |
  ZrovnA ten náš spadl do řeky :-(
 • Marek Petru

  Marek Petru

  03 září 2015 v 14:44 |
  Zámeček už si zde nepřipevníte. V červnu pařížská radnice nainstalovala na zábradlí mostu panely, které připevňování zámečků znemožnily poté, co se loni hbortila část zábradlí pod vahou zámků (všechny zámečky měly dohromady odhadem přes 50 tun!).
  Ale zámečková mánie pokračuje na jiných mostech a zábradlích.
  • vPaříži.cz

   vPaříži.cz

   03 září 2015 v 15:15 |
   Díky Marku, už jsme to opravili.

Napsat komentář

Komentujete jako host. Volitelně se můžete níže přihlásit.

Výhodné ubytování

Nebo zkuste

Booking.com

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst