×

Oznámení

Google Geocoding API error: The request was denied.

Muzeum, Galerie Louvre v Paříži

Nejznámější galerie světa se slavným obrazem Mona Lisa.

4.8/5 hodnocení (6 voleb)
Muzeum, Galerie Louvre

Nejbližší stanice pařížského metra

Palais Royal–Musée du Louvre

Popis

Palais du Louvre byl postaven jako pevnost Philippe-Augustem na počátku 12. století a přestavěn v polovině 16. století na královskou rezidenci. V roce 1793 byla podepsána domluva na změnu rezidence na muzeum.


Bohatost a naprostá velikost místa (na jižní straně s výhledem na Seinu je Louvre 700 m dlouhý a odhaduje se, že to bude trvat devět měsíců, aby jste si prohlédli detailně všechny vystavené předměty. Nicméně je zde řada inovativních a zábavných naučné tematických stezek (1 ½ až tři hodiny, na webu louvre si můžete v angličtině stáhnout i různé brožury).

Nejvýznamnějším dílem v Louvre je obraz Leonarda da Vinciho La Joconde, lépe známý jako Mona Lisa (Pokoj 6, 1. patro). Mezi nejznámější díla z období antiky patří Sedící písař (pokoj 22, 1. patro, ), Chammurapiho zákoník (pokoj 3, přízemí,) Od renesance, nenechte si ujít také Michelangelova umírajícího otroka  (pokoj 4, přízemí). 


Hlavní vchod a pokladna se nacházejí pod 21 m vysokou Grande Pyramide, skleněné pyramidy, kterou navrhl architekt IM Pei. Nejjednodušším vstupem do gelerie je vystoupit na stanici metra a projít nákupním centrem Carrousel du Louvre.

Lístky si můžete koupit v předstihu v automatech, v Fnac nebo Virgin Megastores a pak můžete jít dovnitř přímo bez front. Lístky jsou platné celý den, proto můžete kdykoli odejít a znovu se do Louvre vrátit během dne.

Mapa

Napsat komentář

Komentujete jako host. Volitelně se můžete níže přihlásit.

Výhodné ubytování

Nebo zkuste

Booking.com

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst