Paříž za 1 den - Co se dá stihnout?!

Projít Paříž v jednom dni je nemožné, my jsme se o to pokusili. Pojďte s námi.

4.2/5 hodnocení (5 voleb)
Paříž za 1 den - Co se dá stihnout?!

Přijížďíte do Paříže na jeden jediný den a chcete si užít maximum památek? Vidět všechny památky za jeden den v Paříži prostě nejde, ale určitě není problém vidět Vítězný oblouk, Eiffelovu věž a spoustu dalších pařížský památek. S naší mapkou to není problém, pojďme tedy projít Paříž za jeden den.


Budeme počítat s tím, že přiletíte přímou linku z Prahy v 6.00 do Paříže a z letiště použijete RER B přímou linku až na náš začátek. V 9:15 plus mínus byste měli stát na zastávce Luxembourg, odkud budeme vycházet za památkami a zvládneme to tak, abyste plní zážitků stihli i večerní spoj zpět J

Na nádraží RER u letiště CDG si koupíte jízdenku Paris Visite na 1 den, abysme se nemuseli zdržovat s dopravou, ušetřili byste jen 5 eur a museli byste jet linkami autobusu. Takhle můžete i ve městě využít RER, je rychlejší než metro a pokud byste se zdrželi, můžete náš itinerář dohnat. Přejděte tedy na zastávku RER u 1. terminálu, je to krásně značeno šipkami a jeďte na zastávku Luxembourg – (14 zastávek)

 

Tady si stáhněte mapku do ruky, abyste měli přehled a vyrážímě!

Tady je případně mapa v JPG.

 

9:15 – Lucemburský palác a zahrady

 

Hned vedle zastávky RER leží Lucemburské zahrady, kterým vévodí Lucemburský palác, ve kterém dnes sídlí francouzský senát.

 

9:50 – Panthéon

pantheon-paris

Po 7 minutách chůze východně byste se měli dostat až k Pantheonu. Velkolepá budova s kryptami,ve kterých leží třeba slavný Alexander Dumas.

 

10:30 Notre Dame

Notre Dame

Po návštěvě Pantheonu se vydáme severně k další památce - kostelu svatého Severína. Cestou budete míjet budovu Sorbonny a nedaleko odsud je i muzeum středověku.

Od kostela už to není daleko a pomalu se před Vámi začne objevovat chlouba Paříže Notre Dame.

 

11:00- Saint Chapelle

 

5 minut chůze západním směrem, asi 450 metrů od Notre Dame se nachází komplex justičního paláce, kde leží i Saint-Chapelle, jeden z nejkrásnějších gotických kostelů Evropy.

Běžte dál přes most přes Seinu. Před sebou budete mít divadlo De la Ville, na straně budovu Conciergerie. My se ale dáme za mostem doleva a půjdeme podél Seiny směrem k Louvre.

Na začátku ostrova Cité po levé straně budete mít Pont Neuf, nejstarší most v Paříži.

 

11:30 – Pont Des Arts

 

Dalším mostem v pořadí bude Pont Des Arts – jestli pojedete se svou drahou polovičkou, můžete si s sebou vzít zámek a zamknout si tady svoji lásku.

 

11:40 – Louvre

louvre

Ale pojďme dál, po prvé straně máte Muzeum Louvre, krásné nádvoří si vychutnáte, když přejdete ulici Napravo uvidíte známé pyramidy, nalevo Malý Vítěžný oblouk, za kterým leží Tuilerijské zahrady. Záleží na Vás, jestli chcete jít dovnitř, ale ztratíte tím spoustu času a Louvre je tak obrovský, že projít všechny obrazy a artefakty zabere několik týdnů.

My vyrazíme do Tuilerijských zahrad, které patří mezi nejhezčí v Paříži, můžete obdivovat sochy nebo si tady na chvíli odpočinout.

 

12:30 – Náměstí svornosti

 

Za Tuilerijskými zahradami leží Náměstí La concorde- Náměstí svornosti. Nádherný výhled na všechny strany i velkolepá fontána.

 

12:50 – Madelaine

madeleine

Neoklacisistní stavba,zvenku nádherná, kostel, zasvěcený svaté Máří Magdaléně. Další z památek, které potěší Vaše oči.

 

13:20 – Elysejský palác

 

Sídlo francouzského prezidenta. Ten bydlí ve východním křídle budovy.

 

13:45 – Grand Palais a Petit Palais

 

Veletržní paláce, ve kterých se pořádají výstavy. Vznikly ve stejné době jako Eiffelova věž k pořádání světové výstavy a staly se kultruními památkami.

 

13:55 – Most Alexandre III

 

Krásný zlatem zdobený most se svítilnami nedaleko invalidovny. V roce 1975 zařazen mezi Francouzské kulturní památky.

 

14:10 – Invalidovna

 

Nepřehlédnutelná památka se zlatou kopulí, která svítí při pohledu na panorama Paříže. Kdysi tady bývala nemocnice, dnes tady sídlí vojenská muzea.

 

14:40 – Champ de Mars

 

Park pod Eiffelovou věží, kde často odpočívají studenti i ostatní turisté. Konávají se tady koncerty, výstavy i ohňostroje, např. koncertu Johnnyho Hallydaye s následným ohňostrojem se zúčastnilo 1 milon lidí!

 

14:50 – Eiffelova věž

eiffelova-vez-3

Netřeba představovat. Čas na její návštěvu nemáme, řady jsou moc dlouhé a Eiffelova věž je stejně nejkrásnější zvenku,prohlédněte si ji zespoda a pokochejte se její mohutností.

 

15:30 – Trocadéro

 

Dáme se kolem fontán nahoru k Trocadéru, původní palác už tady sice nestojí, ale z Trocadéra je na Eiffelovu věž úžasný pohled, dobře Vám odsud bude fotit s Eifellovkou v pozadí.

Často jsou tady černoši, kteří Vám budou vnucovat malé kopie věže, ale tady je to dost drahé. Bývají tady i pouliční umělci, tak Vás nějaký třeba zaujme.

 

16:10 – Vítězný oblouk

vitezny-oblouk

Od Trocadéra je to ještě skoro 2 km, tak pokud chcete ušetřit trochu času, můžete jet metrem číslo 6 na zastávku Charles De Gaulle Étoille, je to 3 zastávky.

U Vítězného oblouku se podívejte dolů na Champs Elyséés, kam dnes nepůjdeme ( podobný bulvár jako václavské náměstí s luxusními obchody) a na druhé straně v dálce vidíte Moderní čtvrť s mrakodrapy, doprava sem je zdlouhavá a tak zamíříme dál.

 

17:00 – Moulin Rouge

 

Metrem číslo 2 (modrá linka) přejedeme 7 zastávek na stanici Blanche, kousek od metra je slavný kabaret Moulin Rouge. Budova s mlýnem, dávejte pozor, budou Vás tady lákat dovnitř, ale máme málo času tak rychle dál.

Přes Pigalle plné nevěstinců a kabaretů doleva směrem do kopce až k lanovce na Monmartre a pokud by Vám zbyly ještě síly, můžete si kopec zkusit vyšlápnout.

 

17:40 – Sacré-Coeur

 

Nohy už toho mají dost a den se blíží ke konci, taksi ještě vychutnejte ten pohled na celou Paříž s překrásnou bazilikou Sacré-Coeur za zády.

Vstup do ní je zdarma, jen nezkoušejte vevnitř fotit, budete nekompromisně vykázáni, i když v tom davu to tam nestíhají hlídat úplně.

 

18:30 – Gare Du Nord – Nástup na RER B směr letiště CDG

Teď už budeme mířit na letiště,aby jsme stihli večerní let zpátky domů. Od Sacré-Coeur sejdeme k zastávce metra Château Rouge, odtud na Gare Du Nord, přestupní linku, kde se sbíhá RER, vlaky i metro, Sedneme na RER B a hurá zpátky na letiště, kde byste měli být v 19:30, takže máte v klidu čas.

Sice jste nebyli nikde uvnitř, určitě jste naprosto vyčerpaní a zničení, 15 km v nohách je přecejen dost a to jsme toho docela dost nestihli. Pokud byste měli skluz nebo Vás bolely nohy, využijte metro, síť je hustá a dostanete se s ním všude. Stačí se v památkách podívat na nejbližší stanici u té dané památky.

Tak co, stihli jste? Nebo snad jste měli času i moc. Řekněte o tom ostatním.

Komentáře (13)

 • Anonym

  Anonym

  26 duben 2019 v 12:17 |
  Dobrý den, za týden jedeme s přítelem na 4 dny do Paříže. Přiletíme na CDG ubytování máme v hotelu Royal Elyse. Poradíte mi prosím s cestou z letiště a s lístky na dopravu po Paříži na 4dny i kdybychom chtěli stihnout Versailles. Byl bylo by možné zaslat na mail itinerář na návštěvu? Moc děkuji Tereza
 • Klára

  Klára

  08 listopad 2018 v 14:31 |
  Dobrý den,

  chápu správně, že si musíme koupit pro dopravu z letiště CDG a metro tento ticket?

  Paris Visit (Pass Transport) (zones 1 to 5) - 1 Day / Adult
  27.80 €

  Díky! :)
 • Baresi

  Baresi

  08 červenec 2018 v 23:27 |
  My bychom se chteli podelit o verzi s detmi (5 a 8 let)...
  Zacali jsme podle planu asi v 10h (to je otviracka) v Lucemburskych zahradach u detskeho hriste. Vstupne je sice 2€50 za dite, ale my to i za hodku hraniho obetovali (pro dospele je 1€20 - my zustali ale za plotem a tak jsme neplatili). Pro deti to bylo prijemne seznameni s Parizi a my si vychutnali espresso ve stinu a s prehledem na deti. Odtud jsme sli dle planu (pousteni lodek se detem zamlouvalo, ale sli jsme dal (4€ na 30min je ale rozhodne v poho pro ty kdo maji vice casu). U Notre Dam jsme meli stesti, nebot v parku za katedralou vystupovali muzikanti. Nez jsme si vystali frontu na vstup (ubihala fakt rychle - max. cekani 15min.) tak si deti jeste vyhrali par minut na malem hristi s houpackami v parku. Pak prohlidka Notre Dame (doporucujeme rozhodne nedeli - od 11h je mse. I kdyz nejsme verici, ma to o hodne vetsi kouzlo a deti spousra veci zajima). Dal jsme sli pres Pont des Arts, ale za nim doleva dolu k Seine kde je pro deti dost prekazek, lezecka stena apod. k dalsimu vyradeni. Dale pak pres Louvre a Tulijerske zahrady (pres leto je tam po prave strane maly zabavni park - takze jsme detem neodepreli alespon 1 atrakci a 4€). Dale pak pres nesti svornosti k Elysejskemu palaci (kde bydli prezident deti rozhodne zajima) odtud odchylka od trasy. Vratili jsme se sice na Champs Elysee, ale dale smerem k viteznemu oblouku do Disney Store. Pote jsme si zkratili trasu autobusem na Champs de Mars (zastavka Ecole Militaire) dale pak opet dle planu k Eiffelove vezi (s detmi samozrejme s navstevou - my volili vystup pesky do 2.patra - je to 670 schodu. Deti to zvladli v pohode a fronta byla vyrazne kratsi nez na cestu vytahem - max. 20min okolo 18h. Cena 10€/dosp. a 2€50 za dite do 12-ti let. Rozhodne doporucujeme koupit listky on-line dopredu) Cas jsme sice ztratili (coz nam az tak nevadi, mame nocleh), ale deti si to fakt uzili a mohli se z vysky podivat kde vsude jsme byli. Po ceste na Trocadero jeste zmrzka za odmenu (tocena za 3€50). Na Trocaderu jsme byli kolem 20h a probihalo akorat tanecni vystoupeni poulicnich umelcu tak jsme ca. 15min vydrzeli (deti meli zazitek). Z Trocadera metrem k viteznemu oblouku a odtud v ca. 21h na nocleh. Sacre Coeur a Moulin Rouge jsme dali dalsi den. My v dobe bez roamingu pouzivali Google Maps.
 • Klára

  Klára

  17 březen 2018 v 21:26 |
  Dobrý den, chci se zeptat, taťka byli loni v Paříži a zbyly jim 4 lístky Carnet, myslíte, že je budu moci projet u letos, nebo mají nějakou platnost? A jeste ohledně jízdenky carnet, jestli jízdenku musím projet za jeden den a zda se s nim dostanu do Dosneylandu nebo ne?
  Moc dekuju za odpověď
 • Tereza

  Tereza

  25 únor 2018 v 18:10 |
  Dobrý den,

  na konci března mám v plánu letět do Paříže. Přesně to bude od středy do neděle s tím, že ve středu je přílet okolo 19:00 hod. Ubytování mám zajištěné v (Bb Hôtel Paris Porte De La Villette v Paris) tuším, že se jedná o 19 obvod. Chtěla jsem Vás požádat o radu ohledně jízdného z letiště (CDG) na hotel (jaké jízdné je pro mě nejvýhodnější). Zda nějaké na celou dobu pobytu? Můj účel návštěvy Paříže je čistě turistický po stopě památek a nejspíš i tady využiji nějaké jízdné z hotelu blíže do centra?
  Děkuji.

  Tereza
 • Iva

  Iva

  31 leden 2018 v 11:13 |
  Tohle jsem nestihla, ale měla jsem 2 dny a taky jsem zvládla dost: http://www.diyprojekty.cz/2017/12/pariz-pruvodce-lucembursko-pariz-ii.html
 • Satir

  Satir

  10 únor 2017 v 15:44 |
  Zdravím, moc děkuji za super mapku.. byla jsem v Paríži krátce, všechno opravdu na rychlo, ale stihla jsem vidět většinu památek za 4 hodiny (a v nohách 20km) :D Byl to masakr, ale bylo o super :D
  • vPaříži.cz

   vPaříži.cz

   17 červenec 2017 v 13:42 |
   Jsme rádi, že Vám to vyšlo, je to opravdu náročné, ale jde to :-)
 • Lukáš

  Lukáš

  13 červenec 2016 v 15:06 |
  Zítra letim ,budu postupovat podle plánu :)
  • vPaříži.cz

   vPaříži.cz

   13 červenec 2016 v 20:13 |
   Dejte vědět, jestli se podařilo vše stihnout, je to dost ostrý den, ale dá se to :-) Kdyžtak stačí něco vynechat a přejet metrem dál.

Napsat komentář

Komentujete jako host. Volitelně se můžete níže přihlásit.

Výhodné ubytování

Nebo zkuste

Booking.com

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst