Paříž za 1 den - Co se dá stihnout?!

Paříž za 1 den - Co se dá stihnout?!

Přijížďíte do Paříže na jeden jediný den a chcete si užít maximum památek? Vidět všechny památky za jeden den v Paříži prostě nejde, ale určitě není problém vidět Vítězný oblouk, Eiffelovu věž a spoustu dalších pařížský památek. S naší mapkou to není problém, pojďme tedy projít Paříž za jeden den.

Disneyland nebo Asterix park? Který je lepší...

Disneyland nebo Asterix park? Který je lepší...

Disneyland se řadí mezi nejnavštěvovanější památky v Paříži, ale věděli jste, že u Paříže jsou velké zábavní parky dva? Tím druhým je Asterix park zaměřený na galské postavičky ze známých komiksů. Dnes se podíváme na oba zábavní parky pod drobnohledem a zkusíme je porovnat.

Nejkrásnější parky Paříže

Nejkrásnější parky Paříže

Paříž nejsou jen památky, občas je potřeba si někde i odpočinout, protože ruch velkoměsta je únavný a i nadšený turista si musí dát chvilku, aby se uvolnil a nasál trochu atmosféry z druhé strany.

Ležící lidé, kteří svačí, užívají si sluníčka, hrají míčové hry nebo si jen hrají s rodinou v nádherně upravených parcích s jezery, stoletými stromy, chrámy, zámky a tak dál a dál... Pojďte se s námi podívat na ty nejzajímavější.

Paříž | Vše o počasí

Paříž | Vše o počasí

Paříž leží v mírném pásu a je ovliněna přímořským podnebím antlantského oceánu. To má za následek chladnější léto v průměru 18 °C, ale teplejší zimy s průměrem kolem 6 °C.

Díky výstavbě klesl počet dní s mlhou, nicméně se zde relativně často mění počasí a déšť můžete očekávat ve všech ročních obdobích.

Michelinské restaurace v Paříži

Michelinské restaurace v Paříži

Francouzská kuchyně je známá po celém světě a dá říci, že Paříž je mekkou gastronomie. Se svými více než 70 michelinskými restauracemi se řadí mezi nejúspěšnější města světa. Pojďte se s námi podívat do těch nejlepších.

Nejlepší výhledy na Paříž zdarma

Nejlepší výhledy na Paříž zdarma

Většina návštěvníků směřuje na Eiffelovu věž, aby se mohla na Paříž podívat z ptačí perspektivy, ale za cenu převyšující 12 EUR většinou musí pro tento výhled vystát několikahodinovou frontu a ještě se na věži tlačit s mnoha dalšími turisty.

Telefonní čísla v nouzi

Telefonní čísla v nouzi

Před cestou do francouzské metropole si nezapomeňte zajistit cestovní pojištění, i když někteří z Vás jej mohou mít k platební kartě od Vaší banky zdarma.

Nikomu z Vás rozhodně nepřejeme, aby se mu při cestě do Paříže cokoli stalo, ale jak se říká, štěstí přeje připraveným. Určitě nebude od věci si alespoň zapsat následující informace.

Malý francouzský slovníček

Malý francouzský slovníček

Zde je pár frází a užitečných informací ve Francouzštině. Francouze vždy potěší, pokud je alespoň pozdravíte v jejich mateřštině. Určitě jste si všimli, že někdy k angličtině nejsou právě přívětiví, tak proč nezkusit alespoň pozdrav.

[12  >>  

Výhodné ubytování

Nebo zkuste

Booking.com

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst