Michelinské restaurace v Paříži

To nejlepší z gastronomie, co Paříž nabízí.

5.0/5 hodnocení (1 voleb)
Michelinské restaurace v Paříži

Francouzská kuchyně je známá po celém světě a dá říci, že Paříž je mekkou gastronomie. Se svými více než 70 michelinskými restauracemi se řadí mezi nejúspěšnější města světa. Pojďte se s námi podívat do těch nejlepších.

Pro srovnání, v Praze jsou takové restaurace jen 2 a to jen s jednou michelinskou hvězdou. V Paříži najdete i restaurace se 3 michelinskými hvězdami, oběd nebo večeře je tady požitkem nejenom pro chuťové buňky, ale pro všechny smysly, které máme. Za tento zážitek si ale připravte nemalý obnos peněz, jídlo začíná na 150 Eurech a většinou je to více.

 

Pokud chcete alespoň trochu ušetřit, ale jídlo Vás zajímá, pak navštivte restauraci během oběda, kdy můžete vybrat některé z menu za „zvýhodněnou“ cenu, za kterou u nás koupíte i celý měsíční nákup potravin.

 

Restaurace ověnčené 3 Michelinskými hvězdami:

 

Alain Ducasse au Plaza Athénée

Hotel-Le-Bristol-Paris

Jedná se asi o nejvznešenější podnik v Paříži. Restauraci vévodí lustr s 10 000 krystaly. Restauraci najdete blízko metra Alma-Marceau. Nachází se v hotelu Plaza Athénée.

www.alain-ducasse.com

Adresa:

Hôtel Plaza Athénée
Hôtel Plaza Athénée, 25 av Montaigne
8th
Paris

 

L'Arpège

V této restauraci utratíte opravdu balík. Jen za přdekrm si nachystejte cca přes 40 Eur. Najdete ji u zastávky metra Varenne.

www.alain-passard.com

Adresa:

84 rue de Varenne
7e
Paris

Le Meurice

S dekoracemi Ludvíka XIV a mozaikovou podlahou. Celý hotel je vyvedený v historickém stylu, najdete tady SPA i terasu s nádherným výhledem na Paříž, kousek od zastávky Tuileries.

www.lemeurice.com

Adresa:

Hôtel Meurice
228 rue de Rivoli
75001 Paris

 

Hotel le Bristol

Najdete jej na exkluzivní adrese blízko obchodů jako je Christian Lacroix, Azzaro, Salvatore Ferragamo, Givenchy nebo Dolce & Gabbana. Milionáři si tento hotel často volí pro svou dovolenou, jeho restaurace je jeho chloubou. Najdete jej nedaleko zastávky Miromesnil. Na večeři pro 2 si připravte kolem 1000 EUR!

www.lebristolparis.com

Adresa:

112 rue du Faubourg-Saint-Honoré
8e
Paris

 

Pierre Gagnaire

Většina předkrmů začíná na 90 Eurech. Najdete ji blízko zastávky metra George V. Restaurace je nedaleko Vítězného oblouku přímo u Champs-Elysées v hotelu Balzac.

www.pierre-gagnaire.com

Adresa:

6 rue Balzac
8e
Paris

 

Video

Komentáře (1)

  • Jana

    Jana

    17 duben 2014 v 10:04 |
    V Le Meurice jsembyla s přítelem a večeře byl zážitek, to prostředí je tam skvělé, jen ty ceny...

Napsat komentář

Komentujete jako host. Volitelně se můžete níže přihlásit.

Výhodné ubytování

Nebo zkuste

Booking.com

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst