×

Oznámení

Google Geocoding API error: The request was denied.

Eiffelova věž v Paříži

Symbol Paříže, který měl být nejdříve rozebrán, ale naštěstí se nestalo.

3.8/5 hodnocení (9 voleb)
Eiffelova věž

Nejbližší stanice pařížského metra

Trocadéro, Bir Hakeim, RER Champ de Mars–Tour Eiffel

Popis

Eiffelova věž se za svou existenci stala symbolem Paříže, který obdivují turisté z celého světa. Dnešní výška Eiffelovy věže včetně antén umístěných na vrcholu měří 324 metrů a výhled z ní je naprosto úchvatný.

Nejblíž k věži je zastávka metra Bir Hakeim, ale jestli si chcete užít první pohled, jeďte na zastávku metra Trocadéro, vystupte z metra a běžte k Palais de Chaillot, jen pár kroků. Před Vámi se objeví celá Eiffelova věž za řekou Seinou, lemována fontánami v Trocadérských zahradách. V první chvíli se Vám možná bude zdát věž malá, ale jakmile se k ní začnete přibližovat, překvapí Vás svou velikostí a majestátností. Přejděte přes most Pont d'Iena, pokud s Vámi budou děti, můžete je nechat svézt na krásně zdobeném kolotoči  tzv. Carouselu.

Pokud si chcete návštěvu věže užít, vyražte k ní brzy ráno tzn. před 9 hodinou, to u ní ještě nejsou fronty, ale brzy se vytvoří řada, u které nedohlédnete na konec a strávíte v ní i několik hodin. Raději běžte dřív, i na samotné věži se vytvoří poměrně brzy tlačenice.

Večer se každou hodinu Eiffelovka rozzáří a v létě můžete vidět v parku pod věží stovky lidí relaxující v trávě a čekající na ono něklikaminutové představení.


Aktuální ceny vstupného zde!

Mapa

Napsat komentář

Komentujete jako host. Volitelně se můžete níže přihlásit.

Výhodné ubytování

Nebo zkuste

Booking.com

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst