Taxi

2.7/5 hodnocení (3 voleb)
Taxi

Pařížští taxikáři nejsou příliš známí svou bezchybnou znalostí ulic města. Pokud byste chtěli jet přímo určitou trasu, řekněte jim to. Někdy může být taxík problém najít, obzvláště ve špičce nebo k ránu. Jistotou bude najít stání taxíků (station de taxis), označené modrou značkou.

Bílé světlo na střeše taxíku znamená, že taxi je prázdné, oranžové světlo zase to, že veze zákazníka. Nástupní poplatek je 2,10 EUR a cena cesty záleží na zóně a času, kdy taxi v Paříži využíváte.

Ceny taxi v Paříži se pohybují takto:

Od 10 - 17  - Cena 0,82 EUR / Km

Od pondělí do pátku 17 - 10, Sobota 17 - 24, Nedělě 17 - 24 se cena pohybuje kolem 1,10 EUR / Km

Ceny v nočních hodinách od půlnoci do rána se pohybují kolem 1,33 EUR / Km

 

Většina cest v centru Paříže Vás vyjde na 8 - 15 EUR. Minimální cena za cestu je 5,60 EUR + 1 EUR za každé zavazadlo nad 5 kg. Většina řidičů nechce vézt více než 3 pasážery, i když by měli být schopni svézt 2 dospělé s 2 dětmi. Za čtvrtého pasážéra můžete počítat s poplatkem dalších cca 3 EUR.

Řidičům taxislužby se nechává zpropitné, slušností je zaokrouhlit částku k EUR nahoru, tzn. 6,30 EUR platíte 7 EUR a podobně.

Taxi by Vás neměl odmítnout, pokud bude Vaše cesta i velmi krátká a může Vás odmítnout, pokud končí službu a Vy chcete jet opačným směrem, než je jeho cesta, ale tyto restrikce se často nevyužívají. 

Pokud byste chtěli účet za cestu, řekněte si o La note, případně reçu.

Stížnosti na taxislužbu můžete posílat na Bureau de la réglementation publique, 36 rue des Morillons, 75732 Paris Cedex 15.

Napsat komentář

Komentujete jako host.

Výhodné ubytování

Nebo zkuste

Booking.com

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst