Doprava po Paříži

Paříž - jízdenky a lístky na MHD

Paříž - jízdenky a lístky na MHD

Možná do Paříže přiletíte letadlem nebo Vás sem doveze autobus na Váš vysněný Eurovíkend, případně budete mít to štěstí v Paříži strávit delší dobu, ale vždycky budete muste řešit otázku, jakou si koupit jízdenku, abyste mohli po celém městě svobodně cestovat.

Autobusy a Tramvaje

Autobusy a Tramvaje

Když poprvé navštěvujete Paříž, může se zdát, že využívat autobusové linky ve městě je takřka nemožné, ale věřte, není tomu tak. Autobusy Vám nabídnou krásné výhledy na Paříž

Metro a RER

Metro a RER

patří mezi nejstarší, největší a nejvytíženější městská metra na světě. Bylo zprovozněno již v roce 1900 a denně přepraví více než 4 500 000 cestujících.

Má 14 linek, na kterých najdeme přes 300 stanic, přesto je orientace v metru relativně jednoduchá, i když se stává, že na jedné zastávce se kříží i 5 linek najednou.

Cestování autem

Cestování autem

Při cestě autem do Paříže se do centra města dostanete skrze jednu z bran "portes", a najedete na vnitřní nebo vnější okruh. Vnitřní okruh (“périphérique intérieur”) jede po směru hodinových ručiček, vnější okruh (“périphérique extérieur”) jede kolem Paříže proti směru hodinových ručiček.

Půjčení kola - Vélib

Půjčení kola - Vélib

Od roku 2007 máte v Paříži novou, poměrně zajímavou a levnou možnost dopravy po centru a okolí. Paříž byla protkána stojany s více než 20 000 jízdními koly, která si můžete půjčit za výhodných podmínek a vzhledem k tomu, že v centru stále vznikají i samostatné pruhy pro cyklisty, můžete si vychutnat oblíbené památky z nové perspektivy.

Vyhlídkové jízdy autobusem

Vyhlídkové jízdy autobusem

Pařížské "autobusové" prohlídky města jsou rychlou možností získat přehled o nejlepších památkách města, když jste v Paříži poprvé nebo pokud máte málo času a chcete stihnout co nejvíce. Autobusy mohou být také ideální pro rodiny s malými dětmi

Taxi

Taxi

Pařížští taxikáři nejsou příliš známí svou bezchybnou znalostí ulic města. Pokud byste chtěli jet přímo určitou trasu, řekněte jim to. Někdy může být taxík problém najít, obzvláště ve špičce nebo k ránu. Jistotou bude najít stání taxíků (station de taxis), označené modrou značkou.

Vyhlídkové plavby lodí

Vyhlídkové plavby lodí

Až Vás budou bolet nohy nebo si jen prostě budete chtít vychutnat paříž z paluby výletní lodě, máte několik možností. Po Seině jezdí několik společností a plavba trvá v průměru 1 hodinu, za kterou uvidíte veškeré hlavní budovy lemující nábřeží Seiny. Tato oblast je vedena pod ochranou Unesco, takže se je na co těšit.

Výhodné ubytování

Nebo zkuste

Booking.com

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst