Vyhlídkové jízdy autobusem

0.0/5 hodnocení (0 voleb)
Vyhlídkové jízdy autobusem

Pařížské "autobusové" prohlídky města jsou rychlou možností získat přehled o nejlepších památkách města, když jste v Paříži poprvé nebo pokud máte málo času a chcete stihnout co nejvíce. Autobusy mohou být také ideální pro rodiny s malými dětmi

návštěvníky s tělesným postižením nebo omezenou mobilitou, protože v Pařížském metru bývají dlouhé přechody, hodně schodů a vzhledem ke svému věku není pro tělesně postižené příliš přizpůsobeno.

Paříž nabízí tzv. Hop on,  Hop of, kdy můžete libovolně nastupovat a vystupovat u jednotlivých památek a i když jsou mnohem dražší, než Pařížské metro, ušetří čas a jsou levnější, než komentované prohlídky, které nebývají v češtině.

Les Cars Rouges Bus Tours:

Jedná se o hop on, hop off autobusy, které zastavují u 9 nejdůležitějších památek, mají otevřenou střechu, takže máte krásný výhled na celé city, celá prohlídka trvá 2 hodiny 15 minut a obsahuje následující památky:

  • Eiffel Tower
  • Champ de Mars
  • Louvre Museum
  • Notre Dame Cathedral
  • Musée d'Orsay
  • Opéra/Galeries Lafayette Department Store
  • Champs-Elysées/Arc de Triomphe
  • Grand Palais/Trocadero

Lístky: platí na 2 dny a zakupují se na palubě autobusu nebo online v cenách přes 30 EUR, na aktuální jízdní řády a ceny jízdenek se podívejte na web Les Cars Rouges Bus Tours.

Jazyky audio komentářů: French, English, Spanish, German, Italian, Japanese, Russian and Chinese

Poznámka: Dobrá služba pro základní poznání památek, ale některá místa jako Montmartre nebo Latinská čtvrť zde chybí.

L'Open Tour Paris Bus Tours:

Hop on, Hop off autobusy nabízející 4 různé okruhy s 50 zastávkami po trase, takže co do výběru je tato služba nejrozsáhlejší. Žluté dvoupatrové autobusy snadno poznáte.

Okruhy:

Nejdelší okruh, Paris Grand Tour - sveze návštěvníky kolem hlavních památek Paříže, mezi nimi například Louvre, Eiffelova věž nebo vítězný oblouk.

Montparnasse Tour - trvá přibližně hodinu, vede kolem mrakodrapu Montparnasse, Latinskou čtvrtí k Invalidovně

Montmarte Tour - Trvá něco málo přes hodinu a návštěvníky zaveze do Pravého břehu ke katedrále Sacre-Coeur, kaberetu Moulin Rouge, Saint-Martin či moderní obytné čtvrti.

Bastille Tour - opět časově na hodinu, vede kolem břehu Seiny kolem památek jako Centre Pompidou, čtvrť Marais nebo Picassova muzea.

Lístky: Zakoupíte na jeden nebo 2 dny a můžete jezdit všechny okruhy, jak je libo. Cena za dvoudenní lístek se pohybuje kolem 28 EUR, pro přesnou cenu navštivte stránky provozovatele

Levné autobusové prohlídky městskými autobusy:

Pokud se Vám za prohlídky nechce platit více než 20 EUR, můžete vyzkoušet projet si Paříž standardními linkami, což je mnohem dobrodružnější a hlavně levnější. Pro více informací se podívejte na článek o Pařížské autobusové dopravě.

Video

Napsat komentář

Komentujete jako host.

Výhodné ubytování

Nebo zkuste

Booking.com

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst