Vyhlídkové plavby lodí

0.0/5 hodnocení (0 voleb)
Vyhlídkové plavby lodí

Až Vás budou bolet nohy nebo si jen prostě budete chtít vychutnat paříž z paluby výletní lodě, máte několik možností. Po Seině jezdí několik společností a plavba trvá v průměru 1 hodinu, za kterou uvidíte veškeré hlavní budovy lemující nábřeží Seiny. Tato oblast je vedena pod ochranou Unesco, takže se je na co těšit.

Pokud chcete nastoupit a proplout celé centrum Paříže, nejznámější společnosti jezdící po řece jsou:

Les Vedettes du Pont-Neuf:

tyto lodě vyjíždějí od mostu Pont-Neuf /nedaleko Louvre směrem na ostrov Cité/, lodě Vás provezou městem bez zastávek a skončí opět u mostu. Výklad probíhá ve Francouzštině a Angličtině, ale vystačíte si i s běžnou mapou. Lodě mají jedno nebo 2 patra, to druhé bývá většinou otevřené. Loď nejdřívě pluje k Eiffelově věži, u mostu Pont Bir-Hakeim se otáčí, vrací zpět, objíždí Ille de la Cité a Ille Saint-Louis a vrací se zpět k Pont Neuf. Lodě vyjíždějí každou půlhodinu až hodinu a lístky koupíte v pokladně u vstupu na loď. Cena 13 EUR /2013/. Zde je web společnosti.

Bateaux-Mouches:

vyplouvá od Eiffelovy věže u Grand Palais. Najdete zde vytištěné letáky, které najdete i v češtine! Cesta je prakticky stejná, jako u jiných společností projedete pod Pont-Neuf kolem Cité k botanické zahradě a zpět. Lodě jsou obrovské, sedíte na plastových židličkách nebo lavicích a posloucháte nahrávku výkladu v několika jazycích mimo češtiny. Skupiny mají slevy, záchody bývají srovnatelné s českými drahami. Cena 12,50 Eur /2013/. Více informací na jejich webu.

Jestli ale chcete libovolně nastupovat a vystupovat tam, kde budete mít zrovna chuť, poohlédněte se po BATOBUSu.

Batobus:

Lodní doprava po Seině. Cesta je stejná, jako u zbývajících lodních plaveb, výhodou je, že můžete kdekoli vystoupit a pak se znovu vrátit na palubu. Lodě jezdí každých 20 - 25 minut. Denní jízdenka Vás vyjde na 15 EUR /2013/, lístky lze nakoupit na každé ze zastávek, jichž je po cestě 8, viz. níže. Klikněte na jednotlivé obrázky a uvidíte mapy, kde loď zastavuje, protože například k Vítěznému oblouku je to ještě pěkný kus pěšky přes celé Champs-Elysées, cca 20 minut. Zde je web Batobusu.

0   Tour Eiffel
 
  0   Musée d'Orsay
 
0   St-Germain-des-Prés   0   Notre-Dame
 
0   Jardin des Plantes   0   Hotel de Ville
 
0   Louvre   0   Champs-Elysées

Video

Napsat komentář

Komentujete jako host.

Výhodné ubytování

Nebo zkuste

Booking.com

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst