×

Oznámení

Google Geocoding API error: The request was denied.

La Défense - Moderní čtvť v Paříži

Vysoké mrakodrapy i nádherná moderní architektura - Pařížská La Défense

4.0/5 hodnocení (1 voleb)
La Défense - Moderní čtvť

Nejbližší stanice pařížského metra

La Défense

Popis

La Défense je název obchodní čtvrtě, která je charakteristická supemoderními stavbami a mrakodrapy. Leží na předměstí Paříže severozápadně od centra, s nímž je dopravně propojena linkou 1 a RER A. Administrativně patří do měst Courbevoie, Nanterre a Puteaux.

Na začátku 70. let zde začaly vznikat nové mrakodrapy, mrakodrapy druhé generace. Rychlý rozlet výstavby ale zastavila ropná krize v roce 1973. Třetí generace mrakodrapů se objevila o dalších deset let později. K výročí 200 let Velké francouzské revoluce roku 1989 byla otevřena La Grande Arche - Velké okno, je postavené v ose Avenue des Champs-Élysées. Po výstavbě Tour Montparnasse přímo v historické městské zástavbě mohou být nové mrakodrapy v Paříži stavěny pouze zde.

Středem La Défense prochází protáhlé náměstí - Esplanade de La Défense, pod nímž vede tunelem dálnice a metro z centra města. Pod Grande Arche se nachází od roku 1992 přestupní stanice mezi linkami metra, RER a tramvaje.

Pokud se budete chtít na mrakodrapy podívat, dopručujeme použít linku RER, protože cesta metrem obzvlášť ve špičce, bývá nekonečná, i když vzdálenost mezi centrem a La Défense nevypadá dlouhá.

Mapa

Napsat komentář

Komentujete jako host. Volitelně se můžete níže přihlásit.

Výhodné ubytování

Nebo zkuste

Booking.com

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst