Paříž - Vítejte v hlavním městě Francie!

Chystáte se do města lásky nebo jen uvažujete, že byste se do Paříže chtěli podívat, ale nevíte jak na to? Tak to jste tady správně. Na stránkách vparizi.cz se Vám pokusíme poradit se vším, co by Vás mohlo zajímat. Co třeba začít vyhledáním letenky nebo zkusíme najít nějaký levný zájezd? Paříž není zase tak daleko a letenky do Paříže patří mezi ty levnější na trhu letenek.

Přilétáte do Paříže a nevíte, jak se levně a rychle dostat z Orly, CDG nebo Beauvais na ubytování? Podívejte se na praktické informace o možnostech dopravy, které zahrnují příměstské vlaky RER, metro, autobusy Roissy bus, Les Car Airfrance, běžných autobusových linek, kyvadlové dopravy s dodávkami i taxi. Jaké možnosti využít v noci, kde přečkat při přestupování na navazující let, jak se dostat přímo do Disneylandu s jejich dopravou. Podívejte se na články v sekci doprava.

Hledáte radu, jak se pohybovat v paříži pomocí MHD a nehcete za cestování po městě utratit spoustu peněz? Poradíme, jak využívat Metro, Autobusy, kola, Taxi, dopravu po Seině a podobně. Řekneme Vám, kdy se vyplatí Paris visite karta, kdy v metru využít běžné jízdenky, dáme Vám k dispozici mapy MHD, ukážeme Vám, jak se obejít bez drahých vyhlídkových autobusů a při tom vidět celé centrum Paříže.

Levné a dostupné ubytování v Paříži?! Hledáte klidný hotel, luxusní ubytování nebo jen pokoj na přespání? Ukážeme Vám, jak je jednoduché si zajistit sami ubytování za zlomek ceny, které nabízejí cestovní agentury v samém centru Paříže, v blízkosti památek, blízko metra a podobně. Proč ne? Podívejte se do sekce ubytování, určitě najdeme nějakou možnost. Ceny soukromého ubytování se dají stlačit pod 500 Kč za osobu, takže Vás ani několikadenní pobyt v Paříži nemusí "zruinovat".

A za čím byste do Paříže chtěli přijet? Každý zná její symboly, ale na naší stránce najdete kompletní seznam všech pařížských památek, u většiny najdete i video, takže si můžete celou Paříž projít hezky dopředu, aby jste strávený čas pak věnovali těm památkám, které Vás zaujaly.

Co třeba navštívit i nějaké Muzeum nebo galerii? Paříž jich má nepočítaně, určitě si vzpomenete alespoň na Louvre, který patří mezi nejlepší galerie světa. Ale co třeba navštívit Centre Pompidou s výstavami moderního umění.

Chystáte se do Paříže za značkovým zbožím, nákupy módních doplňků nebo oblečení? Poradíme Vám, kde se dají sehnat kvalitní kousky za zajímavé ceny, ukážeme Vám nejzajímavější nákupní ulice jako je Champs Elysées, Rue de Passy, Rue de Rennes, Boulevards Saint Michel nebo Les Halles. Pokud máte rádi trhy, je zde spousta možností jako například Bastille nebo Saxe-Breteuil.

V Paříži si prostě každý najde to své! Na jedné straně historii zachovanou i v detailech, a naopak mrakodrapy, moderní architekturu, která Vám vyrazí dech. Večer si můžete zajít do divadla nebo do některého z vyhlášených kabaretů. Tak se nestyďte a pojďte se projít s námi. :-) Paříž stojí za to!

Pokud Vám nebude cokoli jasné nebo se jen budete chtít zeptat, jen do toho! Pod každým článkem i památkou jsou Komentáře, na které Vám odpovíme my nebo někdo z ostatních návštěvníků.

Nejlepší výhledy na Paříž zdarma

Nejlepší výhledy na Paříž zdarma

Většina návštěvníků směřuje na Eiffelovu věž, aby se mohla na Paříž podívat z ptačí perspektivy, ale za cenu převyšující 12 EUR většinou musí pro tento výhled vystát několikahodinovou frontu a ještě se na věži tlačit s mnoha dalšími turisty.

Telefonní čísla v nouzi

Telefonní čísla v nouzi

Před cestou do francouzské metropole si nezapomeňte zajistit cestovní pojištění, i když někteří z Vás jej mohou mít k platební kartě od Vaší banky zdarma.

Nikomu z Vás rozhodně nepřejeme, aby se mu při cestě do Paříže cokoli stalo, ale jak se říká, štěstí přeje připraveným. Určitě nebude od věci si alespoň zapsat následující informace.

Malý francouzský slovníček

Malý francouzský slovníček

Zde je pár frází a užitečných informací ve Francouzštině. Francouze vždy potěší, pokud je alespoň pozdravíte v jejich mateřštině. Určitě jste si všimli, že někdy k angličtině nejsou právě přívětiví, tak proč nezkusit alespoň pozdrav.

Český konzulát / Ambasáda

Český konzulát / Ambasáda

Pokud byste se někdy dostali v Paříži do nesnází, například se ztrátou dokladů, určitě bude nejjednodušší řešení skrze české velvyslanectví v Paříži.

<<  1 [2

Výhodné ubytování

Nebo zkuste

Booking.com

Vyzkoušejte

Co si ještě přečíst